İade İşlemi

Satmış olduğumuz ürünlere ilişkin iade / değişim süresi, kargo teslim alındığı andan itibaren 14 gündür. Bu süre içerisinde iadesini yada değişimini istediğiniz ürünleri, Yurtiçi Kargo ile Pinova adına, Kınıklı Mah. H.Yılmaz Cad. No: 67 Pamukkale Teknokent B Blok G12 Pamukkale/DENİZLİ adresine gönderebilirsiniz.
İade işlemi sırasında üründe bir sorun olduğu taktirde kargo ücreti tarafımızca karşılanmaktadır. Keyfi iadelerde ise kargo ücreti tüketici tarafından ödenmelidir.
İade edilecek ürünler faturası ile birlikte gönderilmelidir. Şahıslar adına kesilen faturaların altında iade bölümü bulunmaktadır. Fatura, bu bölüm doldurularak ürünle birlikte gönderilmelidir. Eğer fatura şirket adına kesilmişse iade faturası kesilmelidir.

 

İade Koşulları

Orjinal ambalaja yada kutuya sahip ürünler, iade edilirken kendi kutusu ve ambalajı ile iade edilmelidir. Kutusu yada ambalajı ile gönderilmeyen ürünlerde iade kabul edilmemektedir.
Paketi açıldığında niteliğini kaybeden ürünlerde, paket açıldıysa iade işlemi yapılamamaktadır. Örneğin 3D yazıcılarda kullanılan filamentler kapalı vakumlu poşetlerde gönderilmektedir. Bu vakumlu poşetler açılırsa ürün iade alınmayacaktır.
İade işlemi onaylandıktan sonra 3 iş günü içerisinde ödeme metodunuza bağlı olarak yapılacaktır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde karta geri iade yapılmaktadır. Havale ödemelerde ise hesap bilgisi istenerek verilen hesaba geri ödeme yapılacaktır.

 

Hasar Görmüş / Bozuk Ürün

Müşterilerimize ulaşan ürünler kargo teslim alındığı an kontrol edilmelidir. Eğer kargo taşıma esnasında oluşan bir hasar varsa, ilgili kargo şirketine Hasar Tespit Tutanağı tutturulmalıdır. Eğer tarafınıza ulaşan kargo dışarıdan ezilmiş yada hasar almış bir görünüme sahipse kargoyu, kargo personelinin yanında açınız ve tutanak tutturunuz.
Satmış olduğumuz ürünler için geçerli olan iade / değişim süresi 14 gündür. İlk çalışırlık dışında uzun vadeli garanti süreleri bulunmamaktadır. Detaylar için Garanti Şartları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu süre içerisinde bozuk / arızlalı ürünlerle ilgili bizimle iletişime geçebilir ve ürünleri iade yada değişim talebi ile gönderebilirsiniz. 14 günlük sürenin sonrasında iade değişim işlemi yapılamayacaktır. Bu nedenle lütfen satın almış olduğunuz ürünleri kargo size ulaştığı an kontrol ediniz.

 

Eksik / Yanlış Ürün

Sipariş etmiş olduğunuz ürünler eksik yada hatalı gönderilmişse, bu durumu info@pinova.net mail adresi yada +90 533 764 25 76 no’lu iletişim hattımızı üzerinden bildiriniz. Gerekli kontrollerin ardından hata giderilecektir.